Hliníkovo-zinková vs. zinkovo-hliníková vs. pozinkovaná

Hliníkovo-zinková vs. zinkovo-hliníková vs. pozinkovaná

Čo je tou tajomnou zlúčeninou stojacou za 50 ročnou zárukou?

POBREŽNÁ VÝZVA

Výskumné a vývojové práce spoločnosti GERARD kombinujú laboratórnu prácu so skúškami v teréne a s viac ako päťdesiatročnými skúsenosťami s používaním ocele na výrobu striech. Spoločnosť GERARD disponuje experimentálnymi strechami, ktoré sa pripevňovali pred takmer tridsiatimi rokmi, a pokračuje v ich stavaní.

V drsnom pobrežnom prostredí v prírode, na divokom západnom pobreží Severného ostrova Nového Zélandu, sa pripevnili škridly vyrobené z troch rôznych materiálov, pozinkovanej ocele (100 % zinku), zinku a hliníka (95 % zinku a 5 % hliníka) a hliníka a zinku ( 43,5 % zinku, 55 % hliníka, 1,5 % kremíka). Pozinkované škridly sa museli nahradiť po 14 rokoch, zatiaľ čo zinkovo-hliníkové škridly sa vymieňali po 16 rokoch.

Škridly z hliníka a zinku zostávajú aj po takmer 30 rokoch v dobrom stave a preverovať ich budeme aj naďalej. Hliníkovo-zinkové škridly neprejavujú žiadne známky korózie na hranách ani inde na povrchu a preukázali sa ako lepší variant ako pozinkovaná oceľ a zinkovo-hliníkové škridly aj na iných miestach, a to najmä tam, kde ich nie je možné vyčistiť, teda v bočnom prekrytí či záhyboch pod spojmi.

Vo všetkých GERARDových skúškach v laboratóriu, ako aj v reálnom živote, hliníkovo-zinková oceľ aj naďalej prekonáva pozinkované zinkovo-hliníkové alternatívy ako ten najlepší materiál pre strešné škridly.

OTESTOVANÉ VO SVETE

Dokonca aj najväčší svetový výrobca ocele uvádza, že zliatina hliníka a zinku prekoná pozinkovanú a zinkovo-hliníkovú oceľ.

Odtiaľ teda pochádza Gerardova sebadôvera, že podklad z hliníka a zinku poskytuje najdlhšiu životnosť strešných škridiel?

Výhoda pre vás

Ochrana z hliníka a zinku poskytuje vynikajúcu odolnosť proti korózii, vďaka čomu vaša strecha GERARD vydrží minimálne dvakrát toľko ako galvanizovaná oceľová strecha.

A toto je dôvod, prečo vám môžeme odvážne ponúknuť 50-ročnú zárukupre vašu strechu GERARD.