GERARD ELEGANTA – JEDNODUCHÝ A ELEGANTNÝ OBDĹŽNIKOVÝ TVAR, VELMI OBĽÚBENÝ V DNEŠNEJ DOBE

GERARD ELEGANTA – JEDNODUCHÝ A ELEGANTNÝ OBDĹŽNIKOVÝ TVAR, VELMI OBĽÚBENÝ V DNEŠNEJ DOBE

 

Vynikajúcu odolnosť proti poveternostným vplyvom a korózii sme dosiahli vďaky oceli pokrytej obojstrannou zliatinou zinku, hliníka a horčíka o hmotnosti 250 g/m2, ktorá poskytuje oceľovému jadru jedinečnú ochranu. Kombinácia 93,5% Zn, 3,5% Al a 3% Mg, tvorí výnimočnú a stabilnú ochranu, ktorá nemá v segmentu oceľových strešných krytín konkurenciu. Špeciálne triedený kamenný granulát je aplikovaný tak, aby vytvoril atraktívny vzhľad a zároveň poskytoval vysokú ochranu proti UV žiareniu. Granulát, aplikovaný do akrylového laku, je ochránený technológiou tvrdého lakovania zloženého z minerálneho spojiva a svetlostálych pigmentov. Vytvrdzuje sa pri vysokých teplotách, čo zaisťuje dlhodobou odolnosť proti starnutiu strechy. Pred vytvrdením v peci sa nanáša vrchná vrstva z priehľadnej akrylovej glazúry, ktorá pomáha našej krytine Gerard odolávať aj tomu najdrsnejšiemu prostrediu, aké sa na našej Zemi nachádza.

 

 

 

 

Zloženie oceľového jadra

 

Gerard Eleganta je vyrobená z ocele ZM250. Tato oceľ je poťažená zliatinou, skladajúcou sa z 93,5% zinku, 3,5% hliníku a 3% horčíku. Tato úprava umožňuje, aby pri ohýbaní nevznikali mikrotrhliny, zároveň je profil šablóny navrhnutý tak, aby zniesol primerané zaťaženie.

Hrubka ocele 0.50 mm
Trieda ocele DX53D
Množstvo zliatiny Zinc-Aluminium-Magnesium 250 g/㎡
Označenie zliatiny Zinc-Aluminium-Magnesium ZM250

Technology Eleganta

Technology Eleganta

Povrch šablóny

 

Kamenný granulát je aplikovaný tak, aby krytina mala atraktívny vzhľad a súčasne zvyšovala odolnosť proti UV žiareniu. Granulát je potiahnutý svetlostálymi teplotne odolnými pigmentami.

Dĺžka šablóny 1305 mm
Dĺžka pokrytia 1260 mm
Šírka šablóny 350 mm
Šírka pokrytia 320 mm
Minimálny sklon 15° (27%)
Maximálny sklon 90°
Plocha šablóny 0.405 ㎡
Počet šablón na ㎡ 2.47
Hmotnosť/šablóna 2.75 kg
Hmotnosť na ㎡ 6.80 kg/㎡
Rozteč latovania 320 mm

SKLADBA MATERIÁLU

 

Priehľadná ochranná vrstva: Priehľadná ochranná vrstva zo 100% akrylovej živice ochraňuje granulát proti drobeniu a tvorí polo lesklý povrch. Zvyšuje odolnosť proti mechanickému poškodeniu a vylepšuje estetický vzhľad.

Kamenný granulát: Dôkladne vybraný granulát chráni krytinu a vytvára atraktívne, prirodzene vyzerajúce farby. Jeho úprava poskytuje ochranu pred UV žiarením.

Základný náter: Vysoko odolná vrstva na báze akrylové živice, ktorá si zachováva svoju pružnosť. Spojuje granulát a chráni jadro pred vodou a UV žiarením.

Polyuretánová vrstva: Špeciálna základná vrstva, ktorá poskytuje zvýšenú ochranu proti korózií a vytvára povrch pre lepšiu priľnavosť základného náteru.

Polyesterová podkladová vrstva: Tato vrstva poskytuje vysokú ochranu a odolnosť spodnej strany šablóny.

Technology Eleganta

Technology Eleganta

Štruktúra materiálu

Neviditeľný strážca krásy vašej strechy